Klub Aktualności

Wyścigi eliminacyjne na MŚJ Radiala zakończone

przez Andrzej Ogrodnik

mistrzostwa wiata juniorw laser radial 2017 medemblik051Dzisiaj zakończyła się 7 rozegranymi wyścigami runda eliminacyjna na MŚJ Laser Radial w holenderskim Medembliku. Nasza trójka zawodników zrobiła wszystko, na co ich było stać w obecnym czasie. Najlepiej zakończył eliminacje Wojtek Chodakowski zajmując 176 miejsce i będzie rywlizował w rundzie finałowej w grupie brązowej. Wiktor dzisiaj miał lepsze chwile i przypłynął w jednym wyścigu pokonując kilku zawodników. W finałach będzie walczył w 4 grupie - emerald. Ania dwa wyścigi ukończyła pokonując kilka rywalek i ostatecznie zajmuje 103 pozycję. Będzia rywalizować w drugiej grupie dziewcząt - White.

Jutro 2 wyścigi już w swoich grupach. Przewidywany jest mocniejszy wiatr, nawet do 22 węzłów w porywie. Jedni cieszą się, a inni martwią. I takie jest żeglarstwo. Nasi zawodnicy broni nie składają i będą walczyć do końca o jak najlepsze lokaty.

Z Medembliku

Andrzej Ogrodnik

Walczymy na Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie Lasr Radial w Holandii

przez Andrzej Ogrodnik

mistrzostwa wiata juniorw laser radial 2017 medemblik035Nasza ekipa w skłądzie 3 osobowym: Anna Trędowska, Wojciech Chodakowski i Wiktor Kreft ścigają się w MŚJ, które odbywają się w dniach 11-18.08.2017 na holenderskich wodach w Centrum Regatowym w Medembliku. Jesteśmy na miejscu od 10.08.2017 i mamy zasobą treningi, pomiary sprzętu i trzy dni regat. Pierwsze dwa dni regat to słaby wiatr, ale mimo to rozegrano planowane 4 wyścigi. Dzisiaj byliśmy na wodzie, ale bez wyścigów. Wiatru było bardzo mało, a jak nadszedł na chwilę, to z dużą zmianą kierunku i klapa. Pierwszy dzień to dzień Wojtka, gdyż plasował się bardzo wysoko - 76 miejsce. Trzeba wiedzieć, że w kategorii męskiej startuje 273 zawodników, a w kategorii kobiet 106 zawodniczek. Ania mimo najkrótrzego starzu w żeglarstwie regatowym robi co może i próbuje przegonić jak najwięcej rywalek. Wiktor nie może odnaleźć się w pierwszych wyścigach, ale dzisiaj w przerwanym wyścigu żeglował bardzo wysoko. Liczymy na leprze starty naszych w jutrzejszych wyścigach o ile odbędą się. Prognoza na jutro jest słabowiatrowa. Komisja zaplanowała 3 wyścigi. Jutro także kończą sie wyścigi eliminacyjne. Później już tylko 4 wyścigi finałowe.
Po 4 wyścigach nasi zajmują miejsca:

102 miejsce - Anna Trędowska
141 miejsce - Wojciech Chodakowski
273 miejsce - Wiktor Kreft

Najlepszy z Polaków jest Wojciech Klimaszewski na 63 miejscu.
Najwyżej notowana Polka to Wiktoria Gołębiowska na 13 miejscu.

W Galerii jest trochę zdjęć do obejrzenia.

Z Medembliku
Andrzej Ogrodnik

Finał OOM w Laserach za nami

przez Andrzej Ogrodnik

oom laser 2017 zegrze041

We wtorek 08.08.2017 zakończyła się pierwsza część Olimpiady Młodzieży w klasach Laser Radial i Laser 4,7. Nasi reprezentanci zdołali wywalczyć punktowane miejsca dla siebie, Klubu i Województwawa. Czwarty dzień regat rozgrywał się w dobrych warunkach wiatrowych co pozwoliło przeprowadzić 3 wyścigi. Nasi zawodnicy żeglowali trochę pechowo łapiąc BFD i żółte flagi. To wpłynęło na obniżenie nieco dotychczasowych miejsc. Jednak zachowali miejsca punktowane. Wyniki końcowe naszych zawodników:

 

Laser Radial kobiet
9 miejsce - Anna Trędowska

Laser Radial mężczyzn
16 miejsce - Wojciech Chodakowski
31 miejsce - Mateusz Słowik

Laser 4,7 mężczyzn
29 miejsce - Jan Lipowski

Po powrocie tylko przepakowanie i na drugi dzień radialowcy wyjeżdżają do Holandii na Mistrzostwa Świata Juniorów.

W Galerii są zdjęcia z OOM.

Andrzej Ogrodnik