Klub Aktualności

Alicante (Torre Vieja) wyjazd pierwszy

przez Józefa Ogrodnik

Dzisiaj powrót pierwszej ekipy optimiściarzy z Hiszpańskiego Torre Vieja. I etap szkolenia zimowego już za nami. W tej ekipie zanotowano: wzrost formy technicznej, wzrost poziomu pasji żeglarskiej, coraz wyraźniejszą radość z faktu żeglowania. Dziękuję Wojtek, dziękuję Alek. Powoli czas na następne wyjazdy:):):):):) szczegółowa relacja wkrótce.

JO

Planujemy przyszły sezon

przez Józefa Ogrodnik

Kończymy powoli letni etap aktywności 2017 roku. Jeszcze tylko wigilia, zaplanowana na 17 grudnia godz. 16.00, i Sylwester - też już ułożony. Można się zapisywać. Zarząd Klubu układa obszary działania, by lepiej jeszcze realizować swoje cele statutowe. Prosi w związku z tym wszystkich, którzy pracują, współpracują z Hornem lub mają taki zamiar, o zaplanowanie własnych obszarów aktywności w Klubie na 2018 rok, spisanie tych planów i przekazanie ich do Ziutki Ogrodnik np. mailem. To posunięcie pozwoli nam w sposób przemyślany rozwinąć skrzydła. Termin do 10 listopada.  

Horn szykuje się do zimy

przez Józefa Ogrodnik

Wczorajsza sobota była niezwykle pracowitym dniem dla Klubu. Działo się na wszystkich obszarach funkcjonowania.  Dzwig ustawiał duże jachty do zimowania. Udanie pracowali przy tym członkowie wszystkich klubów. Akcja dźwigu zakończyła się po dwóch godzinach i trzydziestu minutach. Współpraca dorosłych żeglarzy modelem do naśladowania dla młodych sportowców. A w sporcie dzieci i młodzieży działo się jeszcze więcej. Pani dr Jastrzębska rozpoczęła badania zawodników już o ósmej. Wdrożne wcześniej przygotowania do testu sprawnościowego MTSF - realizowane już w Hornie cyklicznie - dały tyle, że same próby przebiegały sprawnie, przetasowując się z marszem na lekarski przegląd. Po sprawdzianach prawie każdy poświęcił kwadrans na przygotowanie sprzętu do zimowania. Jeszcze tylko żagle optimistowe do złożenia i możemy przejść do totalnego remontu sprzętu. Dziękuję, dziękuję jeszcze raz dziękuję:):):):).