Akademia EKO Żeglarza

Akademia Młodego EKO-Żeglarza – najbardziej optymistyczne zajęcia !

Bądź z nami – dodaj swojemu dziecku wiatru w żagle!

Rusza Ogólnopolska Akademia Eko-Żeglarza – program Edukacji Żeglarskiej oraz zajęć ekologicznych kształtujących odpowiedzialne EKO nawyki i postawy.

Akademia Eko-Żeglarzato program edukacyjny przygotowany z myślą o  dzieciach ze szkół podstawowych. Na wykładach i warsztatach najmłodsi będą mogli odkrywać i uczyć się rozumieć świat. Zajęcia prowadzone będą przez naukowców, ekspertów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Będą to nie tylko teoretycy danego tematu ale przede wszystkim praktycy, którzy od lat zajmują się żeglarstwem oraz ekologią.

Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i pomaga rozładować nadmiar energii, której, nie brakuje większości młodych ludzi. Dlatego, cieszymy się, że dzięki naszym działaniom, dzieci i młodzież mogą rozwijać się w obszarze pięknego sportu, jakim jest żeglarstwo – skomentowała p. Józefa Ogrodnik prezes Klubu Żeglarskiego HORN

Akademia Młodego EKO-Żeglarza to kompleksowy program, który będzie realizował różnorodne cele. Najważniejszym celem programu jest zwiększanie świadomości walki ze SMOGIEM i troski o czyste powietrze od najmłodszych pokoleń.
Akademia będzie realizować nie tylko naukę podstaw żeglarstwa, ale też zasad bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci, które będą uczestniczyć w Akademii będą zdobywać wiedzę nie tylko poprzez wykłady ale przede wszystkim poprzez liczne zawody oraz aktywności fizyczne przewidziane w programie.

Dodatkowo!

Pragniemy dzielić się z Państwem i Państwa pociechami naszą wiedzą i zamiłowaniem do żeglarstwa i środowiska naturalnego. Dlatego też przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć, które obejmują zagadnienia z dziedziny sportu jakim jest żeglarstwo, bezpieczeństwa na wodzie, chemii, fizyki, zajęć z zakresu Odnawialnych Źródeł energii, czy robotyki.

Podczas pokazów i warsztatów kładziemy nacisk na interakcję pomiędzy prowadzącym, a młodymi odbiorcami. Uczymy poprzez efektowne doświadczenia, wystrzegając się zwykłej teorii. Stawiamy na kreatywność, bowiem jesteśmy miejscem w którym pasja, nauka i zabawa łączą się w jedno. Zajęcia prowadzone będą dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

 

Formularz rejestracyjny

8 + 5 =

Sezon Akademii rozpoczyna się : marzec 2019

Partnerzy merytoryczni: Viessmann, Wawel-Service, Fundacja  Świadomi Klimatu, Fundacja Ekologia i Żagle, SPIUG, PORT PC

Zajęcia akademickie dla uczniów szkół podstawowych trwają w wybrane weekendy. Wszystkie odbywają się na terenie Klubu Żeglarskiego HORN przy ul. Koziej 22

Zajęcia są podzielone na teoretyczne i praktyczne.

Koszt udziału Akademia Młodego EKO-Żeglarza to 990 zł

Zapisy do 28 luty br.

Patronat medialny

 

Partner merytoryczny

SPIUG