Regaty NIVEA Błękitne Żagle 30-31 maja w Krakowie

W dniach 30-31 maja 2009 na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się regaty NIVEA Błękitne Żagle w ramach Żeglarskiego Dnia Dziecka.

Mimo kapryśnej aury na starcie stawiło się 23 najmłodszych żeglarzy i żeglarek z błękitnymi żaglami z trzech klubów: UKŻ HORN Kraków, UKS Zalew Kielce oraz UKS Kuźnia Rybnik. W rywalizacji grupy B brało udział 9 zawodników. Sędzią głównym zawodów był Pan Janusz Kasiak. 

W sobotę udało się rozegrać trzy wyścigi przy bardzo zmiennym wietrze, co wymagało od zawodników koncentracji i sporych umiejętności. Wiatru nie było wcale i wszyscy stali aby po chwili się pojawił i zamienił kurs pełny w halsówkę. Za następne kilka minut wiatr obracał i dopasowywał się do ustawień trasy. Pierwszy wyścig dnia był wyścigiem o Błękitną Wstęgę Zalewu Bagry, a wygrał go Maciej Jedliński z UKŻ Horn Kraków.

Po pracowitym pobycie na wodzie zawodnicy z chęcią uczestniczyli w festynie brzegowym biorąc udział w licznych konkursach. Po południu z wielką przyjemnością oddali się sędziowaniu wyścigu oldboyów. Dorośli mieli więcej szczęścia do wiatru, a rywalizację wygrała Ewa Sikorska z UKS Kuźnia Rybnik. 

Niedziela powitała wszystkich ulewnym deszczem i flautą. Nie mieliśmy juz nadziei na przeprowadzenie rywalizacji na wodzie kiedy nad Zalewem Bagry zaczęło się przejaśniać. Około 10:30 przestało padać i pojawił się wiatr. Młodzi żeglarze w dobrych humorach schodzili na wodę. Udało się rozegrać 3 wyścigi przy wietrze od 3 do 6 m/s. Pogoda była dla nas łaskawa jeszcze po wyścigach, dając czas na spakowanie sprzętu. 

Na uroczystym zakończeniu regat zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody a każdy z uczestników rywalizacji pamiątkowy dyplom i upominek. 

W ramach osobnej grupy uhonorowaliśmy najmłodszych żeglarzy, uczniów I klasy Żeglarskiej przy SP 61 w Krakowie, którzy dzielnie radzili sobie w swoich pierwszych w życiu regatach.

Klasyfikacja Regat Nivea Błękitne Żagle:

Dziewczynki do 9 lat: 

1. Katarzyna Harc (UKS Kuźnia Rybnik)

2. Magdalena Smagowicz (UKŻ Horn Kraków)

3. Emilia Bronikowska (UKS Kuźnia Rybnik)

Chłopcy do 9 lat:

1. Marek Rospond (UKŻ Horn Kraków)

2. Kacper Błaszczyk (UKS Kuźnia Rybnik)

3. Maciej Jachymski (UKS Kuźnia Rybnik)

Dziewczynki do 11 lat:

1. Agata Nawara (UKS Kuźnia Rybnik)

2. Katarzyna Harc (UKS Kuźnia Rybnik)

3. Magdalena Smagowicz (UKŻ Horn Kraków)

Chłopcy do 11 lat:

1. Kacper Nowak (UKŻ Horn Kraków)

2. Maciej Jedliński (UKŻ Horn Kraków)

3. Marek Składaniec (UKS Kuźnia Rybnik)

 

Uczniowie SP 61 w Krakowie (8 lat):

1. Michał Leja (UKŻ Horn Kraków)

2. Anna Jaszczur (UKŻ Horn Kraków)

3. Angelika Szwaja (UKŻ Horn Kraków)

 

Rywalizacja grypy B:

1. Paweł Brambert (UKS Zalew Kielce)

2. Joanna Dobrut (UKS Zalew Kielce)

3. Michał Seroczyński (UKŻ Horn Kraków)

 

Zobacz też: GALERIA NIVEA Błękitne Żagle 30-31 maj 2009