Szkolka trenujeJednym z najważniejszych zadań, jakie stawia sobie nasz Klub jest nauczanie żeglarstwa dzieci i młodzieży. Dlatego też prowadzimy regularne zajęcia dla dzieci w ramach Szkółki Żeglarskiej.
Dzieci uczą się tu podstaw żeglowania, taklowania łódki, bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą. Pływają na jednoosobowych łódkach klasy Optimist. Szybko zaczynają brać udział w regatach, kiedy to w rywalizacji z innymi zawodnikami mogą sprawdzać swoje umiejętności żeglarskie.
Do Szkółki mogą zapisywać się dzieci w wieku od 6 roku życia.
Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W sezonie są to zajęcia praktyczne na wodzie pod opieką trenerów, a poza sezonem zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe.
W okresie wakacji dzieci trenujące w ramach Szkółki Żeglarskiej mają możliwość uczestniczenia w letnich zgrupowaniach, a zimą – w zimowiskach sportowych.

Zapraszamy do naszej Szkółki Żeglarskiej wszystkie dzieci, które chcą żeglować i w ciekawy sposób spędzać aktywnie swój wolny czas.

Szczegółowe informacje o ofercie dla dzieci można uzyskać bezpośrednio w biurze klubu na przystani przy ul. Koziej 22, telefonicznie pod nr tel. 12 653 05 08, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy także do śledzenia bieżących informacji na stronie www.kz.hornkrakow.pl.