Rybnickie Regaty Żeglarskie 2016

przez Andrzej Ogrodnik

Rybnickie Regaty Żeglarskie rozpoczęły sezon regatowy 2016 w Polsce.
imgp3946
Rybnik 8-10.04.2016 to już historia.
Na starcie stanęło blisko 200 zawodników z klubów z całej Polski i sąsiadów zza południowej granicy. Regaty zainaugurowały III edycję Po­łu­dnio­wej Ligi Lasera i Optimi­sta oraz były eli­mi­na­cją do Mi­strzostw Świata i Europy dla Lasera Radiala. Zawody te, to również Pucha­r Polski dla wszyst­kich star­tu­ją­cych klas. Dla naszych zawodników był to doskonały sprawdzian przed nowym sezonem po przepracowanej zimie. Okazało się, że wypadliśmy całkiem dobrze, szczególnie w klasie Laser 4,7, Optimist A i B. Nasi starsi klubowicze startujący w klasach Ok-Dinghy i Finn żeglowali na dobrym poziomie i zajęli także miejsca w strefie górnej stawki. Warunki pogodowe były ciężkie i nie sprzyjały żeglarzom. Było zimno, brakowało słońca i padał deszcz. Mgła utrudniała widoczność i z tego powodu w sobotę nie odbyły się wyścigi.

 

Wyniki końcowe naszych zawodników:

Optymist B
10 msc Leon Gniadek,
24 msc Igor Wierzbowski
27 msc Kacper Bak
31 msc Maksymilian Kowalczyk
35 msc Konrad Ciernia
39 msc Jan Doniec
40 msc Mariusz Wiercioch
58 msc Anna Stanula
59 msc Katarzyna Wajdowska
60 msc Mikołaj Widomski
65 msc Jacek Guzik

Optymist A
3 msc Filip Fajfer
5 msc Ida Stachura
6 msc Kaja Siwa

Laser 4,7 dz
4 msc Karolina Mikulec

Laser 4,7 chł
3 msc Wojtek Chodakowski
14 msc Kamil Chara
22 msc Mateusz Wiche
26 msc Mateusz Słowik
32 msc Wiktor Kreft

OKD
6 msc Grzegorz Salamon
11 msc Waldemar Czyż
12 msc Jacek Fajfer

FINN
6 msc Andrzej Skarka

Trener
Andrzej Ogrodnik