Po regatach Kacper Sailor w Poraju

przez Andrzej Ogrodnik

imgp7377W dniach 25-26.06.2016 reprezentacja KŻ Horn Kraków brała udział w regatach o Puchar Kacper Sailor na zalewie w Poraju koło Częstochowy. Na regaty przywieźliśmy 10 Optimiściarzy gr. B i 4 Laserowców. Organizatorzy jak zawsze postarali się o bardzo dobrą organizację imprezy i na wodzie i na brzegu. Był co dziennie obfity poczęstunek dla wszystkich uczestników po wyścigach i w związku z Dniami Poraja wiele imprez towarzyszących na scenie. W sobotę rozegrano 4 wyścigi, które po jednym odrzuconym wyścigu (najgorszym) ułożyły kolejność na następny dzień. Dobry początek naszych zawodników prognozował 3 razy podium w Laserze i raz w Optimiście. W sobotę wiał wiatr do 12 węzłów i dzięki temu wyścigi odbywały się sprawnie. Niestety na niedzielę prognozy mówiły o deszczu, słabym wietrze i burzach. Wszystko sprawdziło się. W przerwie deszczowej rozegrano 1 wyścig i następny został przerwany z powodu nadciągającej chmury burzowej. Już byliśmy prawie na brzegu, jak przyszła ulewa, ale bez wiatru.
Na tym regaty zakończyły się. W jedynym niedzielnym wyścigu Kamil Ch. popłynął koncertowo i wygrał go. Wojtek Ch. obronił prowadzenie w chłopcach, a Karolina M. niestety nie obroniła 3 pozycji w swojej kategorii.
W Optimiście gr. B walka o 1 miejsce trwała przez wszystkie wyścigi głównie z naszym Leonem G. i Piotrusiem z Poraja. Niestety jedyny wyścig niedzielny zmienił lidera i nasz Leon zajął 2 miejsce przegrywając jednym punktem z Piotrkiem. Deszcz padał do końca pakowania sprzętu i jeszcze podczas zakończenia.
Ostatecznie stanęliśmy 3 razy na pudle:

Laser 4,7 chłopcy
1 miejsce Wojtek Chodakowski
2 miejsce Kamil Chara

Laser 4,7 dziewczyny
4 miejsce Karolina Mikulec

Optimist gr. B
2 miejsce Leon Gniadek

W Galerii są zdjęcia z imprezy

Informacja
Andrzej Ogrodnik