Finał OOM w klasie Laser 4,7 i Optimist

przez Andrzej Ogrodnik

Mamy brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
imgp8847
Karolina Mikulec wywalczyła brąz w klasie Laser 4,7 dziewcząt U18.
Duży sukces zawodniczki z którego wszyscy cieszymy się, tym bardziej, że ostatni raz nasi zawodnicy stali na podium w tej klasie kilka lat temu.

Dobry, punktujący występ w klasie Laser 4,7 zaliczyli:
Kamil Chara - 10 miejsce U18
Dominik Lewandowski - 14 miejsce U18
Wojciech Chodakowski - 18 miejsce U16

Na dalszych miejscach nasi reprezentanci w klasie Laser 4,7 nie zapunktowali:
Mateusz Wiche - 32 miejsce U18
Mateusz Słowik - 55 miejsce U16
Wiktor Kreft - 56 miejsce U16

W klasie Optimist reprezentowała nas dwójka zawodników: Ida Stachura i Filip Fajfer.
Ida zdobyła 1 pkt zajmując 26 miejsce w kategorii dziewcząt. Nie udało się Filipowi zdobyć punktów zajmując w regatach 55 miejsce w swojej kategorii.

Ostatecznie jako Klub zdobyliśmy 14 pkt. w żeglarstwie, co uplasowało nas na 19/20 miejscu wśród 61 klubów rywalizujących. To wysoka lokata.
Regaty odbywały się w różnych warunkach pogodowych - było słońce, były chmury i deszcz, wiatr od 2 do 16 węzłów. Nie wszyscy potrafili odnaleźć się w raczej słabym wietrze i sporymi zmianami kierunku. Z tego powodu były to trudne regaty dla wielu zawodników. Żeglarstwo takie jest. Nie zawsze uda się przewidzieć co wydarzy się na trasie wyścigu i jak w związku z tym należy żeglować. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla uczestników codzienny poczęstunek. Zwycięzsy otrzymali oprócz medali MP także nagrody rzeczowe. Ostatni dzień regat był dla nas bardzo stresujący. Po jednym wyścigu Karolina wskoczyła na 3 miejsce i teraz nastąpił czas oczekiwania na rozegranie ostatniego wyścigu regat. Wiatr wiał z prędkością od 2 do 5 węzłów. Aby wyścig wystartował powinien wiać wiatr minimum 5 węzłów przy stabilnym kierunku. Przez długi czas warunki nie były spełnione. Wreszcie na maszt powędrowała flaga AP nad A, co oznaczało, że już więcej wyścigów nie będzie. Odetchnęliśmy wszyscy z ulgą i 3 miejsce Karoliny w regatach stało się faktem.Gratulujemy wszyscy naszej zawodniczce Karolinie zdobycia medalu MPJm, który to jest wspaniałą nagrodą na zakończenie Jej przygody z Laserem 4,7. Teraz już przed Karoliną kolejne wyzwanie Laser Radial.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i tym którzy zakończyli regaty w czołówce, jak i tym którzy ukończyli trochę dalej.
Przed naszymi zawodnikami MP w klasie Laser Radial i Standard.

W Galerii są zdjęcia z OOM.

Andrzej Ogrodnik
Trener ekipy