Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich 2016

przez Andrzej Ogrodnik

imgp0606W dniach od 21 do 25 września w Górkach Zachodnich zawodnicy naszego Klubu wzięli udział w Mistrzostwach Polski w klasie Laser Standard. Czteroosobowa ekipa w składzie Piotr Ogrodnik, Dominik Lewandowski, Kamil Chara i Wiktor Kreft stawiła czoła wiatrowi od 10 do 22 węzłów, który przewyższał zdecydowanie granicę w której byli w stanie żeglować dobrze technicznie. Oprócz Piotrka, który już kiedyś podejmował próby żeglowania na Laserze Standardzie, pozostali stawiali pierwsze kroki. Pogoda była znakomita. Była fala morska, świeciło słońce i wiatru nie brakowało. Rozegrano 9 wyścigów floty i dla pierwszej dziesiątki wyścig medalowy już w słabiutkim wietrze na rozlewisku przed NCŻ. Flota nie rozegrała 10-tego wyścigu z powodu braku wiatru na morzu. Wygrał zdecydowanie regaty Kacper Ziemiński i został Mistrzem Polski na 2016 rok.
Nasi zawodnicy starali się nawiązać walkę i z czołówką stawki i zawodnikami środka. W regatach wystartowało 46 zawodników. Jest to rekordowa liczba w tej klasie od wielu lat.
Wyniki naszych zawodników:

15 miejsce - Piotr Ogrodnik
40 miejsce - Dominik Lewandowski
43 miejsce - Wiktor Kreft
44 miejsce - Kamil Chara
Gratulujemy zawodnikom woli walki i przełamywania swoich słabości.

Teraz pozostały nam już tylko regaty na południu Polski, a listopada 2016 do kwietnia 2017 zaczynamy cykl zgrupowań w Hiszpanii.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w "Galerii"

Relacja AO