Narodowy Dzień Sportu i Finał Energa Sailing w Krakowie

przez Andrzej Ogrodnik

Narodowy dzien sportuJak zwalczyć nudę i aktywnie spędzić nadchodzącą sobotę? Najlepiej wybrać się na piknik żeglarski nad jeziorem Bagry i wziąć udział w grach, zabawach oraz wyścigach żaglówek dla najmłodszych.
Narodowy Dzień Sportu 1 październik - sobota jest ogólnopolskim wydarzeniem prospołecznym organizowanym wspólnie z instytucjami propagującymi sport, którego celem nadrzędnym jest popularyzacja powszechnego sportu amatorskiego.
Zadanie jest współfinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zapraszamy uczestników Energa Sailing oraz ich przyjaciół do spędzania tego dnia z nami pod żaglami. Narodowy Dzień Sportu z #EnergaSailing nad Zalewem Bagry. Obowiązkowe zapisy.

nds2 Energa sailingPROGRAM:
9:00-10:00 rejestracja
10:00-10:25 przygotowanie sprzętu
10:30- uroczyste otwarcie
10:40- 15:00 gry i zabawy brzegowe, żeglowanie, zabawy na wodzie, wyścigi o Tytuł Mistrza Grupy Szkoleniowej
15:00-16:00 Podsumowanie zawodów, losowanie nagród
NDS energa sailing

Od 29 lutego 2016 r. w Krakowie realizowany jest program edukacji żeglarskiej Energa Sailing, w ramach którego 100 dzieci bierze udział w bezpłatnym szkoleniu żeglarskim na jachtach Optymist. Przystań Żeglarska KŻ Horn Kraków jest jednym z miejsc, w którym każdego dnia po godzinie 16:30 można obserwować jak grupa dzieci zakwalifikowanych do programu szlifuje swoje żeglarskie umiejętności. Wydarzenie jakim jest Regionalny Finał Programu Energa Sailing jest zwieńczeniem wysiłków uczestników programu Edukacji Żeglarskiej poświęconych na naukę żeglowania, oraz podsumowaniem siedmiomiesięcznej realizacji programu.