Puchar Prezydenta Krakowa 2016 zakończony

przez Andrzej Ogrodnik

I po zawodach.

hornppkzak 002XVII Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa – w tym roku międzynarodowy - przeszedł do historii. Wprawdzie wyścigów było za mało, by wyniki liczyły się do Pucharu Polski w klasie Optimist, nie mniej jednak rozegrane w słabym wietrze wyścigi wystarczyły do ustalenia kolejności niezbędnej do wręczenia pucharów i nagród oraz do zaliczenia w klasyfikacji Ligi Południowej Polski w klasach Laser Radial, Laser 4,7 i Optimist A i B. Regaty były wyjątkowe pod względem ilości startujących - 140 zawodników w 6 klasach z 19 klubów z całej Polski i zagranicy. Wręczono 36 pucharów i tyleż różnego rodzaju nagród. Wydano 140 upominków. Regaty także pod względem atrakcji brzegowych były jedynymi w swoim rodzaju. hornppk 003
Nie było jeszcze nigdzie na regatach "Tyrolki" na miejscu. U nas rodzice ją zorganizowali. Przez dwa dni pan Daniel Wypych posilał się jedynie wtedy, gdy kolejny zawodnik ruszał ze startu. Jak zaczynał około dwunastej, to dopiero zmrok go zmuszał do zaprzestania wożenia dzieci na drugą stronę zatoczki. W niedzielę wieczorem, kiedy odnosił ostatni materac, zwierzył mi się, że myślał, iż zejście na wodę pozwoli mu złapać oddech, a tu nic z tego. Ci młodsi wtedy się wreszcie dopchali do liny. Gry, zawody i zabawy brzegowe zorganizowane w ramach Narodowego Dnia Sportu cieszyły się olbrzymim wprost powodzeniem. Dopisała frekwencją też grupa najmłodszych:
#EnergaSailing stawiła się niemal w komplecie, choć wcześniejsze zapisy tego nie zapowiadały. Pani Martyna, pan Alek i inni trenerzy mieli pełne ręce roboty. Nawet pogoda uśmiechała się do nas słońcem. Artur Palka miał urodziny. Całe regaty śpiewały mu symboliczne "Sto lat" i się chłop wzruszył. Odbierał tę niespodziankę dla niego na wieży klubowej, dokąd poszedł robić dokumentację zdjęciową z obserwowanych wydarzeń. Biegał za to po przystani z workiem pełnym cuksów i była okazja osobiście składać życzenia. Najtrudniej mieli sędziowie - utrzymać porządek na trasach - to było niezwykle trudne zadanie, zrealizowane z powodzeniem.
Nic z tych wydarzeń nie udałoby się wykonać w tak dobrej atmosferze, gdyby nie rodzice. Mamy, ojcowie, żony zawodników startujących "wygrywali" na brzegu przy leczo, sałatkach, słodkościach, którymi zajadali się wszyscy uczestnicy imprezy. Tata Oliwii Krajewskiej z YKP Gdynia zwierzył mi się, że przyjeżdża do Krakowa już piąty raz pod rząd właśnie z powodu atmosfery tworzonej w Hornie. Dziękuję Wam wszystkim za to z całego serca w imieniu swoim i wszystkich uczestników regat. Dziękuję, że mogę być przy Was w tych wspaniałych chwilach.
Ziutka Ogrodnikowa
PS.

Wsparli nasze regaty: Prezydent Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego,
ZPC Wawel SA, WawelSerwis, Viessmann, Polski Związek Żeglarski, MSiT i Henry LLoyd-sklep z Galerii Kazimierz w Krakowie

Dziękujemy.

Kompletne wyniki są dostępne w zakładce „Do pobrania” oraz na facebooku klubowym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z regat w „Galerii”.

Opr. JO.