Szkoleniowcy w Horn Kraków

Andrzej Ogrodnik za steremAndrzej Ogrodnik
Uprawnienia:
Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Stermotorzysta,
Instruktor Żeglarstwa PZŻ,
Instruktor Motorowodny PZMiNW, Trener I klasy w żeglarstwie,
Sędzia klasy Państwowej w żeglarstwie,
Operator Radiotelefonista VHF

Łukasz PecynaŁukasz Pecyna

Uprawnienia:
Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny,
Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ,
Trener II klasy w żeglarstwie,
Sędzia II klasy w żeglarstwie.

Kilka słów o sobie:
Żeglarstwo wyssałem z mlekiem matki. Wyczynowo zacząłem uprawiać ten sport w wieku 10 lat najpierw na Optimiście, by następnie przesiąść się na Cadeta. Byłem wieloletnim członkiem kadry wojewódzkiej, m.in. trzykrotnie z rzędu zdobyłem mistrzostwo okręgu. Później moje zainteresowania zwróciły się w stronę żeglarstwa morskiego oraz dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi jako instruktor i trener.
Z ciekawszych miejsc które odwiedziłem w swoich rejsach warto wspomnieć Wyspy Owcze oraz Islandię.

Ziutka InstruktorJózefa Ogrodnik

Uprawnienia:
Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Stermotorzysta
Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Trener I klasy w żeglarstwie,
Sędzia klasy Państwowej w żeglarstwie,
Operator Radiotelefonista VHF

Piotr DumanowskiPiotr Dumanowski

Uprawnienia:
Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny
Młodszy Instruktor Żeglarstwa


Żeglarstwo to nieodłączny element mojego życia. Kształtuje mój charakter i uczy odpowiedzialności za siebie i ludzi z którymi przebywam na wodzie. Jako Młodszy Instruktor Żeglarstwa przekazuję zdobytą przeze mnie wiedzę żeglarską najlepiej jak potrafię z przeświadczeniem, że moi kursanci w przyszłości będą pełnić rolę skippera. Żeglarstwo morskie jest kolejnym etapem w rozwijaniu pasji w którą mocno inwestuję swój czas, a wiedza którą zdobywam udoskonala moje umiejętności żeglarskie. Posiadam uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego, ale wiem, że poprzeczka jest zawieszona znacznie wyżej i regularnie dążę do wybranego celu. 

 
Michał Płaska

Uprawnienia:
Żeglarz Jachtowy
Sternik Motorowodny

Obecnie jestem studentem AGH, jednak związany z żeglarstwem od małego dziecka. Pierwszy raz moja stopa postała na pokładzie jachtu prawie 20 lat temu. Od tego czasu praktycznie żegluje ciągle, głównie na śródlądziu. Większość mojej żeglarskiej kariery spędziłem na Mazurach, które znam jak własną kieszeń. Od kiedy poznałem akademickie środowisko żeglarskie zaczęła się moja przygoda z morzem, a w ostatnim rejsie wypłynąłem kawałek dalej, czyli już na ocean. Szkoleniami zajmuję się już od 3 lat, do tej pory zaraziłem pasją do żagli duża grupę młodzieży i dorosłych. Od kilku lat próbuję swoich sił w sportowej rywalizacji na wodzie, co skutkuje startami ze znajomymi w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie DZ, a w ostatniej edycji udało się otrzeć o podium.

Joanna Rewilak

Mikołaj Pugowski

Maciej Pieprzyca

Jarosław Iwaniec

Krzysztof Błoński