Kadra szkoleniowa

Józefa Ogrodnik

Józefa Ogrodnik

Trener I klasy w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Stermotorzysta, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Trener I klasy w żeglarstwie, Sędzia klasy Państwowej w żeglarstwie, Operator Radiotelefonista VHF Niepohamowany wulkan energii, źródło pomysłów, uśmiechu, ogarniająca wszystko i wszystkich, zwłaszcza niezwykle żywiołowych regatowców. Stawiająca sobie rozwijające cele i dążąca do nich z determinacją godną podziwu. Jeżeli nie ucieka na zgrupowania z młodzieżą, można spotkać ją na terenie klubu, pod warunkiem, że komuś uda się ją namierzyć i utrzymać na chwilkę w jednym miejscu 🙂

Andrzej Ogrodnik

Andrzej Ogrodnik

Trener I klasy w Żeglarstwie

Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Stermotorzysta, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Motorowodny PZMiNW, Trener I klasy w żeglarstwie, Sędzia klasy Państwowej w żeglarstwie, Operator Radiotelefonista VHF. Kiedyś regatowiec startujący w klasach Cadet, Ok-Dinghy, 420, 470 i Finn. Stateczny, solidny, starszy już żeglarz – jak wszyscy w Hornie – i on żeglował prawie od urodzenia tyle, że zaczynał na Solinie. Dzisiaj pracuje przekazując swoja wiedzę starszym zawodnikom między innymi klasy Laser i Ok-Dinghy. Kiedy coś bierze w swoje ręce, to tylko po to, by doprowadzić do szczęśliwego finału. A że czasem trwa to trochę dłużej? Lepiej wtedy smakuje!  Znakomicie uzupełniają się z Ziutką w budowaniu i prowadzeniu Hornu.

Maciej Ogrodnik

Maciej Ogrodnik

Trener II klasy w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Trener II klasy w Żeglarstwie. Nigdy nie dbał o uprawnienia tylko o umiejętności. Skuteczny praktyk, znakomity organizator. Wszyscy go po prostu lubią, bo każdego umie uszanować. Pracowity jak mrówka, uśmiechnięty jak słońce. Kiedy dzieciom coś tłumaczy – myśli wtedy jak one. Kiedy zaś rozlicza – jest dokładnym, spokojnym szefem. Znakomicie współtworzy Hornowy Team.

Łukasz Pecyna

Łukasz Pecyna

Trener II klasy w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Trener II klasy w żeglarstwie, Sędzia II klasy w żeglarstwie

Żeglarstwo wyssał z mlekiem matki. Wyczynowo zaczął uprawiać ten sport w wieku 10 lat najpierw na Optimiście, by następnie przesiąść się na Cadeta. Był wieloletnim członkiem kadry wojewódzkiej, m.in. trzykrotnie z rzędu zdobył mistrzostwo okręgu. Później jego zainteresowania zwróciły się w stronę żeglarstwa morskiego oraz dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi jako instruktor i trener.
Dzieli się wiedzą jako instruktor w Hornie, ale także prowadząc rejsy w ciekawe miejsca Europy i Świata. W wolnych chwilach można go spotkać, kiedy na desce windsurfingowej ucieka z Hornowego slipu 🙂

Wojciech Chara

Wojciech Chara

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Instruktor Sportu w Żeglarstwie. Pasjonat żeglarstwa regatowego. Szkoleniowiec z dużym doświadczeniem trenerskim. Kiedyś zawodnik startujący między innymi w klasach Ok-Dinghy i 470. Dzisiaj swoją wiedzę przekazuje perfekcyjnie najmłodszym żeglarzom klasy Optimist.

Ewa Korpak

Ewa Korpak

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

 

Zofia Fenikowska

Zofia Fenikowska

Młodszy Instruktor PZŻ

Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Instruktor Sportu PZŻ, specjalizacja: Żeglarstwo jachtowe Żegluję po jeziorach i morzach z pasją od 11 roku życia. Po pierwszych zwrotach omegą na Bagrach żeglarstwo tak mnie wciągnęło, że po paru latach uczestniczyłam w Szkole pod Żaglami na Pogorii płynąc do Dakaru. Cenię ten sport za to, że daje tak wszechstronną motywację do rozwoju – uczy samodzielności, zaradności, odpowiedzialności i współpracy. A przy okazji jest świetnym sposobem na zabawę, zwiedzanie świata, poznawanie nowego.

Mateusz Piga

Mateusz Piga

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

 

Piotr Dumanowski

Piotr Dumanowski

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Radiooperator VHF, STCW. Żeglarstwo to nieodłączny element mojego życia. Kształtuje mój charakter i uczy odpowiedzialności za siebie i ludzi z którymi przebywam na wodzie. Jako Instruktor Żeglarstwa przekazuję zdobytą przeze mnie wiedzę żeglarską najlepiej jak potrafię z przeświadczeniem, że moi kursanci w przyszłości będą pełnić rolę kapitana. Żeglarstwo morskie jest kolejnym etapem w rozwijaniu pasji, w którą mocno inwestuję swój czas, a wiedza którą zdobywam udoskonala moje umiejętności żeglarskie. Posiadam uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego, ale wiem, że poprzeczka jest zawieszona znacznie wyżej i regularnie dążę do wybranego celu.

Michał Płaska

Michał Płaska

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

 

Joanna Rewilak

Joanna Rewilak

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Morski Sternik Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ Śmiało mogę powiedzieć, że żeglarstwo mam we krwi. Już w dzieciństwie zaczęły się wyjazdy z rodzicami na żagle. W końcu zdecydowałam się zrobić patent żeglarza jachtowego. Podczas kursu wsiąkłam w te klimaty całkowicie. Dzięki mojej instruktorce i kolejnym spotykanym osobom, mogłam się rozwijać. Obecnie dzielę się swoją wiedzą w klubie, na Mazurach i na morzu. Dalej najlepszą formą odpoczynku jest dla mnie wyjazd na rejs. Najpiękniejszy moment do zawsze ten, kiedy z horyzontu znika ląd, a światła nie psują widoku gwiazd. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i nie kryję satysfakcji, kiedy moi kursanci zaczynają samodzielnie manewrować jachtem. Moim zdaniem szkolenie to przede wszystkim nauka myślenia i zarażanie pasją, którą sami mamy we krwi.

Mikołaj Pugowski

Mikołaj Pugowski

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Krzysztof Błoński

Krzysztof Błoński

Instruktor Sportu w Żeglarstwie

Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ Wśród kadry może pochwalić się zdecydowanie największym doświadczeniem szkoleniowym. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, dbając o każdy szczegół szkolenia. Znajdzie milion praktycznych zastosowań węzłów żeglarskich, a w wolnych chwilach rozszerzy te informacje o spory zasób węzłów wspinaczkowych. Wieczorami chętnie usiądzie i porozmawia na tematy tradycji żeglarskich, teorii manewrowania czy szant. Człowiek z wielkim serduchem do swoich kursantów, którego śmiało można nazwać instruktorem z powołania.