Ahoj!

Szukasz fajnego zajęcia na lato, albo dodatkowego zajęcia w weekendy lub popołudniu w sezonie wiosna-lato-jesień 2023? 😎 Chętnie nawiążemy współpracę z instruktorami i wychowawcami, możliwe są też wakacyjne staże dla asystentów trenerów szkółki żeglarskiej, półkolonii.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji współpracy z krótkim opisem czego dotyczy. Jeśli trafiłeś/trafiłaś na tą stronę, to może rozważasz ukierunkowanie swojej pracy na żeglarstwo? Jeśli tak to śmiało odezwij się. Może akurat będziemy szukać kogoś takiego jak Ty. Najważniejsze dla nas są pozytywne relacje i ludzie, którzy z sercem do żeglarstwa pomogą nam w realizacji naszego celu – czyli promocji i edukacji żeglarskiej, spajaniu społeczności która ma pasję do wiatru, fal i wszystkim z czym to się wiąże 😉

NAUCZYCIEL lub INSTRUKTOR ŻEGLARSTWA

Jak to jest z tym instruktorem? Mamy grono instruktorów z pasją i umiejętnościami przekazywania wiedzy, ale zawsze – choćby z powodu znaczącej ilości kursów chętnie poznamy osoby, które:

  • mają uprawnienia do prowadzenia szkoleń (nauczyciel żeglowania, instruktor żeglarstwa),
  • mają patent (Żeglarz Jachtowy, Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny), do tego chęci i pasję do nauczania i zdobycia uprawnień instruktorskich, w czym pomagamy poprzez staże i możliwość uczestnictwa 2 razy w roku w kursie (Nauczyciel lub Instruktor).

Co należy zrobić, żeby się do nas zgłosić?

Wystarczy zgłosić się do nas przez formularz. Napisz jakie masz doświadczenie, a jeśli go nie masz – dlaczego chciałbyś / chciałabyś spróbować swoich sił w nauczaniu.

✅ FORMULARZ – DOŁĄCZ DO NAS

5 + 10 =

TRENER (lub asystent trenera) SEKCJI REGATOWEJ

Sekcja regatowa Klubu Żeglarskiego Horn Kraków jest stworzona i prowadzona przez niezwykłych ludzi i założycieli Klubu – Józefę Ogrodnik oraz Andrzeja Ogrodnika. Oboje oddają swój czas, serce i pasję do tego sportu zawodnikom od ich najmłodszych lat. Obie sekcje liczą kilkadziesiąt zawodników i cały czas prowadzimy nabór nowych talentów poprzez szkółkę żeglarską, półkolonie, obozy, program Polsailing (organizowany przez PZŻ od lat program promocji żeglarstwa dedykowany dla dzieci od 7 roku życia). Trener żeglarstwa na wysokim poziomie wymaga wiele, poza umiejętnościami czysto związanymi z żeglarstwem. Są to umięjętności pedagogiczne, znajomość psychologii dziecka, psychologii sportu, zdolności organizacyjne i logistyczne, znajomość przepisów regatowych i wiele więcej. Żaden trener nie ma tych kwalifikacji od początku swojej kariery, dlatego w niektórych programach rozważamy funkcję asystenta trenera lub letniego stażu w niektórych projektach.

Osoby których szukamy:

  • trener sekcji Optimist (z uprawnieniami trenerskimi lub osoby, które maja doświadczenie regatowe i predyspozycje do wykonywania zawodu), Sekcja regatowa pracuje przez cały rok (sezon żeglarski + zimowe zgrupowania głownie w Hiszpanii).
  • trener szkółki żeglarskiej dla początkujących (przygotowanie i zapoznanie z żeglarstwem z opcją przejścia do sekcji regatowej realizowany w maju, czerwcu, wrześniu oraz październiku), możliwy staż dla chcących zdobyć doświadczenie w pracy trenera z dziećmi.
  • trener pozostałych zajęć początkowych (półkolonie, obozy wyjazdowe, program Polsailing – okres wakacyjny), możliwy staż dla chcących zdobyć doświadczenie w pracy trenera z dziećmi.

 

Co należy zrobić, żeby się do nas zgłosić?

Napisz krótko w formularzu jakie masz doświadczenie, albo jeśli go nie masz – dlaczego chciałbyś zacząć się uczyć tego zawodu ⛵️

✅ FORMULARZ – DOŁĄCZ DO NAS

WYCHOWAWCA PÓLKOLONIE – KOLONIE

Dla dzieci co roku prowadzimy półkolonie (prowadzone na terenie przystani Klubu), obozy żeglarskie (wyjazdowe – na terenie Polski). Wychowawcy mają za zadanie opiekę nad grupami podopiecznych, bez konieczności posiadania umięjętności żeglarskich. Prowadzimy różne zajęcia poza typowo żeglarskimi, zadaniem wychowawcy są pozostałe ogólno-rozwojowe zabawy oraz opieka nad przydzieloną grupą.

Osoby których szukamy:

  • wychowawcy półkolonii, którzy prowadzą grupy w wieku 7-13 lat, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 na terenie przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków,
  • wychowawcy koloni wyjazdowych (Tarnobrzeg), turnusy 8-dniowe.

Co należy zrobić? Napisz kilka informacji o swoim doświadczeniu jako wychowawca i dołącz co trzeba.

✅ FORMULARZ – DOŁĄCZ DO NAS

SZKUTNIK

W sezonie wiosenno-letnim mamy mnóstwo pracy związanym z bieżącym utrzymaniem sprzętu na najwyższych obrotach oraz prace dotyczące utrzymaniem infrastruktury obiektu. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy chcą poznać tajniki pracy przy jachtach w wesołym zespole naszego Klubu 🙂

Osoby których szukamy:

  • osoby z zacięciem do prac technicznych, chęcią do nauki w otoczeniu mariny i klimatów żeglarskich, najlepiej dwie złote ręce

Co należy zrobić? Napisz kilka informacji o swoim doświadczeniu, a jeśli go nie masz – daj po prostu znać, że chciałbyś je zdobyć. 

✅ FORMULARZ – DOŁĄCZ DO NAS

WYPOŻYCZALNIA

W sezonie wiosenno-letnim zapraszamy do współpracy przy prowadzeniu wypożyczalni sprzętu wodnego na weekendy oraz popołudnia w miesiącach lipiec-sierpień.

Osoby których szukamy:

  • osoby o pogodnym usposobieniu, asertywne oraz zorganizowane
  • mile widziane żeglarskie doświadczenie

Co należy zrobić? Napisz kilka informacji o swoim doświadczeniu, a jeśli go nie masz – daj po prostu znać, że chciałbyś je zdobyć.

✅ FORMULARZ – DOŁĄCZ DO NAS

Masz rewelacyjny pomysł na współpracę z nami, a nie ma go na powyższej liście?

Napisz lub zadzwoń: biuro@hornkrakow.pl, 510469596