Działalność

Klub Żeglarski Horn Kraków jest wiodącym klubem Małopolski oraz jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych klubów na terenie kraju. Nasi wychowankowie plasują się w czołówce zawodów klubowych oraz imprez mistrzowskich w Polsce i za granicą.

Jakość naszej pracy i posiadanej infrastruktury była wielokrotnie doceniana przez władze lokalne i związki żeglarskie, zarówno polskie jak i międzynarodowe, gdyż to właśnie nam powierzano organizację mistrzostw wojewódzkich, Polski i Europy.

Poza szkoleniem sportowym zajmujemy się także żeglarstwem rekreacyjnym. Podstawą naszej działalności jest nauka żeglarstwa dzieci i młodzieży. To spośród nich wyrastają nasi późniejsi mistrzowie. Jednak nie wszyscy decydują się na udział w zawodach. Żeglarstwo ma być przede wszystkim przyjemnością i dawać radość. My podtrzymujemy tę pasję w młodych ludziach, wykształcając w nich jednocześnie odpowiedzialne zachowania, samodzielność, siłę charakteru i szacunek dla środowiska.

Swoją przygodę z żeglarstwem mogą także u nas zacząć i kontynuować dorośli. Oferujemy kursy doszkalające oraz specjalistyczne. Wychodzimy z założenia, że bakcyla żeglarstwa można połknąć w każdym wieku, stąd też prowadzimy m.in. zajęcia dla seniorów. Otwieramy się także na współpracę z osobami upośledzonymi (na dwustronnie uzgadnianych zasadach).Żeglarstwo to także wspaniały sport przeciwdziałający wykluczeniu społecznemu. Wspólnie z Fundacją SpoczkoSport organizujemy półkolonie dla dzieci w wieku 7-13 lat – adresowane przede wszystkim do tych bez żadnego wcześniej kontaktu z żeglarstwem lub tych, którzy nie mieli go zbyt wiele.

Działalność Klubu Żeglarskiego trwa przez cały rok. Oferujemy uczestnikom zajęcia stałe, treningi żeglarskie, półkolonie, zimowiska oraz zgrupowania żeglarskie w kraju i za granicą. Rosnące zainteresowanie tym pięknym sportem motywuje nas do tworzenia kolejnych propozycji oraz ciekawych możliwości rozwoju dla naszych wychowanków.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie wyróżnienia i słowa uznania, jakie otrzymaliśmy od wielu instytucji państwowych, firm, jak i agend związanych z żeglarstwem. Jednak dla nas największym uznaniem jest pasja, jaką codziennie widzimy w oczach naszych wychowanków. Cieszymy się, że pierwsi adepci naszej szkoły żeglarskiej przyprowadzają teraz do nas swoje dzieci. Jest to dla nas najlepsze potwierdzenie jakości naszej działalności i jej wpływu na życie ludzi.