Przystań

Klub Żeglarski Horn Kraków jest jednym z niewielu klubów krakowskich posiadających własną przystań i nowoczesną bazę żeglarską. Przystań klubowa zlokalizowana jest nad Zalewem Bagry Wielkie, otoczonym pięknym kilkudziesięciohektarowym Parkiem Bagry. Jest to największy akwen wodny w Krakowie, którego wygląd przypomina żywcem jeziora mazurskie.

Nasza rozbudowana infrastruktura pozwala być Klubem wszechstronnym. Dysponujemy możliwościami organizowania imprez sportowych na poziomie mistrzowskim, krajowym i międzynarodowym, wraz z potrzebnym zapleczem noclegowo-sprzętowym. Do szkolenia najmłodszych stworzyliśmy bazę ponad 70 optimistów umożliwiających zarówno uczenie pierwszych kroków, jak i wygrywanie mistrzostw świata. 9 laserów – 4,7; radial czy olimpijski standard umożliwia rozwój na poziomie mistrzowskim. Całość sprzętową uzupełniają pontony trenerskie, specjalistyczne przyczepy transportowe, busy.

Dla żeglarzy niezrzeszonych w naszym Klubie przystań zapewnia możliwość cumowania i zimowania jachtów oraz innego sprzętu pływającego.
Nowoczesna baza Klubu pozwala także na organizowanie szkoleń, przyjęć i imprez dla firm, szkół i osób prywatnych. Oferujemy wiele opcji formalnych, takich jak eleganckie spotkania rodzinne lub biznesowe, i mniej formalnych, np. piknik z grillem na świeżym powietrzu. Kompleksowy catering zapewnia nasza Tawerna posiadająca szeroki wybór fantastycznych dań i napojów.

Klub przygotowany jest również na klientów indywidualnych pragnących aktywnie spędzić czas wolny lub po prostu zrelaksować się w ciszy i spokoju, w otoczeniu przepięknej przyrody. Na przystani znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego – jachty, kajaki, rowerki wodne i windsurfing. Dla miłośników fitness dostępna jest siłownia na świeżym powietrzu. Obok przystani funkcjonują dwie dobrze utrzymane plaże miejskie i kąpieliska. Marzy nam się spopularyzowanie gry w bule.
Swój raj na ziemi odnajdą tutaj także plażowicze oraz spacerowicze. Zmęczonych rekreacją zaprasza do swojego ogródka letniego lub klimatyzowanego wnętrza Tawerna, która zadba o najbardziej wybredne podniebienia.

Przystań otrzymuje od początku istnienia pięć gwiazdek (maximum) w rankingu przystani polskich miesięcznika „Żagle”. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem prężnego rozwoju naszej infrastruktury, jakości świadczonych usług oraz profesjonalnej obsługi klientów. Przystań posiada także tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom”.