Sekcja regatowa Klubu Żeglarskiego HORN Kraków

UPDATE! Zapisy zamknięte 🙂

O kolejnych możliwych zapisach będziemy informować na stronie i FB.

Żeglarstwo turystyczne to dla Ciebie zbyt mało? Jeśli masz ochotę trenować w kameralnym gronie z doświadczonym w pływaniu regatowym trenerem i spróbować swoich sił w sekcji regatowej dla dorosłych Klubu Żeglarskiego HORN Kraków, to teraz jest najlepszy moment aby zacząć. W ramach sekcji przygotowujemy teoretycznie i praktycznie do startowania w regatach. Zajęcia wstępnie będą odbywały się raz w tygodniu zgodnie z poniższym planem.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 24.02.2022 w Klubie Żeglarskiem HORN Kraków, ul. Kozia 22. Uczestnictwo tylko dla zapisanych (formularz poniżej). Udział w spotkaniu nie wiąże się z deklaracją przystąpienia do sekcji – dopiero podczas niego ustalimy szczegóły i zapiszemy chętnych na listę sekcji. Przewidujemy maksymalnie 10 miejsc. Obowiązkowe posiadanie Patentu min. Żeglarza Jachtowego oraz kwalifikacja do sekcji sportowej na podstawie MTSF oraz testu z podstawowej wiedzy żeglarskiej. Sekcja dedykowana jest dla osób w wieku 18-50 lat.

PLAN NA ROK 2022

W dużej mierze realizacja planu zależy od zaanagażowania i pracy całej sekcji 🙂

LUTY/MARZEC (teoria): fizyka żeglowania; miejsca gdzie możemy się ścigać – rodzaje wyścigów (materiały filmowe); dokładne omówienie przepisów (brak doświadczenia musimy nadrobić wiedzą); strategie wyścigowe (omówienie rożnych wariantów).

KWIECIEŃ/MAJ (schodzimy na wodę): starty w VR inshore (zawiązanie ligi); przygotowanie sprzętu do pływania; podstawowe ćwiczenia na poszczególnych pozycjach w załodze; nauka startów; kolejne ćwiczenia w „trybie meczowym”.

CZERWIEC/LIPIEC/SIERPIEŃ: dalsze ćwiczenia na wodzie; wewnętrzna liga sterników Match Race; ewentualny wyjazd do Gdyni na trening na Delphi’ach 24 OneDesign (lub podobne wydarzenie); ewentualny start w „Pucharze Śląska Omegi”.

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK: dalsze zajęcia na wodzie; podsumowanie sezonu i określenie planów na przyszły sezon; rozważenie startu (ocena szans) w kwalifikacjach do PLŻ na sezon 2023.

UPDATE! Zapisy zamknięte 🙂

O kolejnych możliwych zapisach będziemy informować na stronie i FB.