Od organizatora PKO BP SA otrzymałem zaproszenie do udziału w wydarzeniu jakim są charytatywne regaty PGNiG Challenge na rzecz hospicjum dla dzieci. Zorganizowaliśmy załogę złożoną z pracowników banku.

W przeddzień regaty trenowaliśmy na małych kabinówkach BALT 23 dostarczonych przez organizatora. W trakcie regat załogi dwukrotnie losowały łódki.  Formuła regat to krótkie 15 min wyścigi. Do regat zgłosiło się 18 załóg.

Wylosowaliśmy 3 grupy eliminacyjne po 6 łódek. Zadanie pierwsze to wyjść z eliminacji na 1 lub 2 miejscu i wywalczyć prawo startu w złotym finale. Po 3 wyścigach zajmowaliśmy 3 miejsce i w ostatni wyścig musieliśmy wygrać by przejść dalej. Po błedach przeciwników udało się nam wygrać 4 wyścig  i wygrać eliminacje.

Finały.

Po tak trudnych eliminacjach załoga i sternik ( ja) już nie bardzo nie liczyliśmy na sukces w finale. Dodatkowo zwycięzca pierwszego wyścigu finałowego złotej grupy wygrywał puchar Prezesa PGNIG. Nie wiem jak to się stało ale wygraliśmy ten wyścig z 100 metrową przewaga nad drugim jachtem. Nasza cała załoga po prostu nie wierzyła, że cos takiego mogło się zdarzyć. Ostatecznie po wszystkich wyścigach zajęliśmy 2 miejsce na remisie punktowym.