Krakowska Akademia Optymista

LEGENDA Krakowskiej Akademii Optymista…

Uwaga, uwaga… Za siedmioma górami, za siedmioma lasami żył sobie Smok zwany ŻAGIEŁŁO. Znany był najlepiej z tego, że uwielbiał… żagle… Bynajmniej ich nie jadł, ale DMUCHAŁ w nie tak mocno, że łódki potrafiły płynąć dwa razy szybciej niż zwykle!

Ale! Wymagało to nie lada umiejętności od małych żeglarzy pływających po polskich i nie tylko wodach… Postanowiliśmy namówić smoka Żagiełło do pomocy w organizacji Akademii jakiej jeszcze nie było!

Krakowskiej Akademii Optymista! A co tam się będzie działo?

Lekcje o żeglowaniu stworzone przez niezwykłą osobę – trenera żeglarstwa zwaną Ziutka Szczęście Ogrodnik. Pomoże jej nasz zawodnik Hubert oraz zawodnicy i dzieci… i mnóstwo pozytywnych ludzi 🙂 Będzie można też spotkać się LIVE i usłyszeć niesamowite historie o żeglowaniu, nauczyć się wiązać węzły, robić zwroty, na razie „na sucho”, ale hola, to nie koniec przecież!

Potem całą tą wiedzę wykorzystamy na koloniach w Pucku! A tam dopiero będzie żeglarska przygoda albo windsurfing jak ktoś woli. Wiatr i woda, będzie nam towarzyszyć od wiosny do jesieni, bo smok obiecał dmuchać w nasze żagle!

NASZA MISJA

Pragniemy z całego serca sprawić, żeby dzieci poznały żeglarstwo, bawiły się nim, dowiedziały się na czym polega, a przede wszystkim UWIERZYŁY, że mogą wszystko osiągnąć dzięki sportowej aktywności!

 

 

CZĘŚĆ EDUKACYJNA

kwiecień – czerwiec 2021

Podczas zajęć z doświadczonym trenerem można będzie posłuchać na czym polega pływanie na łódkach klasy Optymist. Zdradzimy też tajniki działania jachtu, opowiemy o tym jak powstaje wiatr oraz pokażemy, jak robić prawdziwe żeglarskie węzły. Wszystko to przy pomocy filmów, interaktywnych zabaw oraz wierszyków i piosenek pomagających zapamiętać żeglarskie nazwy.

>>WIĘCEJ o Teorii Żeglowania Smoka Żagiełło

>>BEZPŁATNE ZAPISY na kurs online

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

1.KOLONIE ŻEGLARSKIE I WINDSURFINGOWE w Pucku

Kolonie Krakowskiej Akademii Żeglarskiej to idealny sposób na rozpoczęcie żeglarskiej przygody!

Celem kolonie jest przede wszystkim doskonała zabawa i nauka żeglowania na jachtach klasy Optymist – bezpiecznych i doskonałych do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie (Optymist jest najpopularniejszą na świecie klasą regatowa dla dzieci). Bezpieczeństwo podczas zajęć zapewniają wykwalifikowani trenerzy na motorówkach, a pływanie odbywa się w kamizelkach. W programie nie zabraknie również rozgrywek sportowych, zajęć integracyjnych, a na zakończenie kolonii odbędą się Regaty.

Podczas zajęć dzieci poznają kluczowe umiejętności żeglarskie i zdobędą przygotowanie do dalszego rozwoju, a być może rozpoczęcia treningów klubowych.

Drugim wariantem kolonii jest windsurfing. Doskonały sposób na aktywne spędzenie lata poprzez naukę z doświadczonymi trenerami. Po czasie spędzonym na wodzie dzieci zdobędą podstawowe umiejętności windsurfingu i będą przygotowane do dalszego rozwoju, a być może nawet w wymiarze sportowym. Pod koniec kursu będą miały okazję na swoje pierwsze regaty i poznają smak prawdziwej sportowej rywalizacji.

>>WIĘCEJ o koloniach letnich Smoka Żagiełło

 
2.SZKÓŁKA ŻEGLARSKA Smoka Żagiełło

Do szkółki żeglarskiej mogą zapisywać się dzieci w wieku od 7 do 13 lat. To początkowe szkolenie odbywa się na jednoosobowych łódkach klasy Optimist – na zasadzie kursu wprowadzającego i trwa 30 godzin. W miesiąc – w kameralnych, kilkuosobowych grupach.

>>WIĘCEJ o Szkółce żeglarskiej

PARTNERZY AKADEMII: