Emocje w Krakowie już opadły i wszyscy powrócili do życia dniem codziennym. Pogoda dopisała przez trzy dni regat. Było wietrznie i ciepło, a kurek z deszczem został skutecznie zakręcony. W regatach wzięli udział czołowi zawodnicy Polski z trzech Klubów; YKP Gdynia, JKW Poznań i KŻ Horn Kraków. Łącznie wystartowało 6 kobiet i 10 mężczyzn. Rozegrano rundy eliminacyjne, półfinały i finały. Łącznie przeprowadzono 116 meczy przez 3 dni. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników. Było oglądanie Krakowa z Wieży Mariackiej, było wielkie kąpanie w Parku Wodnym i zjazd do Kopalni Soli w Wieliczce. W miejscu regat nikt nie nudził się, a to za sprawą ustawionych dmuchańców do skakania i malowania twarzy. Oczywiście był też grill przy szantach. Impreza bardzo udana i sprawnie przeprowadzona. Zwycięzcy wyjechali z Krakowa z wartościowymi nagrodami – Omasztowania do Optimista, żagle i komplety sterów i mieczy. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami i otrzymali dyplomy.

Wyniki po dużych i małych finałach poniżej:

Kobiety

  1. RUTKOWSKA PAULINA – YKP GDYNIA
  2. ZIELIŃSKA ZUZANNA – YKP GDYNIA
  3. OŁOWIAK DOMINIKA – YKP GDYNIA
  4. WAJDOWSKA KATARZYNA – KŻ HORN KRAKÓW

Mężczyźni

  1. PONTO OSKAR – YKP GDYNIA
  2. NAZIMEK ANTONI – JKW POZNAŃ
  3. PONTO ALEKSANDER – YKP GDYNIA
  4. BĄK KACPER – KŻ HORN KRAKÓW

Kompletne wyniki dostępne są na stronie Meczowych Mistrzostw, na stronie PSKO i na Facebooku Klubowym.

Organizatorzy składają gorące podziękowania partnerom za wsparcie – Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Województwo Małopolskie, Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, Wawel Serwis, Wawel S.A., Viessmann, Stowarzyszenie Ekologia i Żagle.

Dziękujemy także wszystkim przyjaciołom, Rodzicom naszych Klubowiczów, współpracownikom Klubu i Tawerny Horn oraz  wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tak udanej imprezy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii na klubowym Facebooku i w naszej galerii.