Mistrzostwa Świata w klasie Open Skiff rozgrywano we francuskim Caracas w dniach 18-23.07.2022. Na starcie stanęło 253 zawodników ze wszystkich kontynentów. Polskę reprezentowało 23 młodych żeglarzy w kategoriach U15 i U17 z Arki Gdynia; Hornu Kraków; SKŻ Hestia Sopot Gdańskiego Klubu Żeglarskiego i Olsztyna. Dwudziestu z nich po eliminacjach zakwalifikowało się do finałowej złotej grupy, co jest informacją o świetnym przygotowaniu Polaków. Rozegrano komplet 14 wyścigów przy wietrze 8 -20 węzłów.

W kategorii U15 pewnie wygrał Piotr Trela z Arki Gdynia, a w U17 trzecie miejsce zajął Piotr Kuźniarski z Klubu Żeglarskiego Horn Kraków. Regatom towarzyszyła znakomita rodzinna atmosfera tworzona przez wszystkich uczestników tych mistrzostw, czym świetnie kierował sekretarz generalny światowej federacji Open Skiff – Polak Piotr Oleksiak.

Licznie reprezentowana Polska nie mogła pozostać niezauważona, a radość towarzysząca zawodnikom, trenerom i wszystkim uczestnikom imprezy sprawiła, że Mistrzostwa przerodziły się w żeglarskie kilkudniowe święto. Klimat wzajemnego szacunku, pomocy i żeglarskiej pasji udzielił się nam wszystkim” – mówi Józefa Ogrodnik – Prezes klasy Open Skiff w Polsce oraz Prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków i jednocześnie trener zawodników. „Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo wiele, ale jeszcze więcej przed nimi, to są dzieciaki z sercem, radością i talentem do żeglarstwa – bawimy się dalej!” – dodaje.