Nabór do weekendowej szkółki Smoka Żagiełło OTWARTY!

Weekendowy kurs jest jedynym kursem nauki podstaw żeglarstwa regatowego dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat i zarówno pierwszym etapem przygody z żeglarstwem sportowym. To na tym kursie szukamy talentów, przyszłych mistrzów i przygotowujemy do sekcji żeglarskiej KŻ Horn Kraków. Młodzi adepci żeglarstwa mogą spróbować tutaj swoich sił i sprawdzić się w wyjątkowej dyscyplinie sportowej. Żeglarstwo to nie tylko sport, to również szkoła życia, ucząca nie tylko panowania nad wiatrem i wodą, ale także zdobywania umiejętności, które przekładają się na siłę charakteru, determinację i zdolność do radzenia sobie z różnorodnymi sytuacjami. Można stwierdzić, że to takie dorastanie przez żeglowanie.

Kurs nie zobowiązuje do przyłączenia do Klubu Żeglarskiego, ale otwiera drogę do dalszego rozwoju. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – rano lub popołudniu w małych grupach, przez co instruktorzy mają możliwość przekazać maksimum informacji swoim kursantom. Uczestnicy szkolą się łącznie przez 24 godziny. Jest to odpowiednia ilość godzin na zapoznanie się z podstawami tak, aby dzieci samodzielnie mogły przepłynąć wyznaczoną trasę. Każdy uczestnik po zakończeniu kursu otrzymuje certyfikat uzyskania podstawowych umiejętności żeglarskich na łódce klasy Optimist. I warto wspomnieć, że teoria żeglowania jest identyczna dla wszystkich jachtów żaglowych, dlatego zdobyta wiedza podczas kursu na pewno okaże się przydatna w przyszłości podczas szkoleń na patent żeglarza jachtowego. 😉

Możliwość wykupienia kursu jest już odblokowana i dostępna na naszej platformie sprzedażowej. Ze względu na małe grupy liczba uczestników jest ograniczona, a pierwsze kursy ruszają w połowie kwietnia.
Warto się pośpieszyć! Do zobaczenia pod żaglami.