„Starsze” klasy żeglarskie ścigały się na dzień dziecka o tytuły mistrzów Małopolski i medale. Wiatr się bawił ze wszystkimi w kotka i myszkę – bo przecież dzień dziecka – raz wiał, zaraz potem ustawał. W końcu po południu w sobotę udało się. Uzysk: dwa wyścigi. Na niedzielę zostało jeszcze dwa by najsłabszy wynik odrzucić. Prognoza windguru mówi „wiatr będzie o 11”. No to super. Niestety nie przyszedł. Czekamy na wodzie. Statek Komisji sędziowskiejstanął na kotwicy w hipotetycznie najlepszym miejscu. Czekamy. W końcu wiatr się pojawił, ale chciał się bawić – bo przecież dzień dziecka. No to odkręciło, a potem zdechło. Wyścig trzeba było przerwać. Opłaciło się jednak. W końcu udało się przeprowadzić jeden wyścig i skończył się czas na to przeznaczony.
W klasie laser 4,7 – rekordowa liczba startujących i do tego same asy – Lilly MayNiezabitowska z Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg – brązowa medalistka z mistrzostw świata sprzed dwóch tygodni. Druga jej koleżanka klubowa Aleksandra Bobula, a trzecia Adelina Wietki z YKP Kraków. Kategoria chłopców należała do Hornu Kraków: wygrał pewnie Leon Gniadek, drugim miejscem musiał się zadowolić Kamil Lenczowski, któremu forma systematycznie od jakiegoś czasu zwyżkuje, a trzecie niespodziewanie wygrał sobie Andrzej Pochopień.
Gościem Mistrzostw była Alessia Tiano – druga zawodniczka trwającego pucharu Europy w startującej u nas klasie O’penSkiff. Przez brak wiatru Alessia nie ścigała się z nami, pokazała nam jednak troszkę sposobów na skuteczne żeglowanie na tych łódeczkach. W sobotę wieczorem odleciała już do domu do Palermo.
W dziewczynach wygrała Kasia Wajdowska, druga była Gita van der Voort a trzecia Alicja Maciąg – wszystkie z Hornu Kraków. W chłopcach pod nieobecność Kacpra Bąka najwyższe miejsce na podium zaklepał sobie Jan Pacheco, drugie przypadło Bartkowi Wrzoskowi, a trzecie Kubie Kurasiowi – wszyscy z Hornu Kraków.
W klasie europa – pierwsza – Gabrysia Cielecka, druga Maria Sitko, a trzecia Magda Winiarska – wszystkie z YKP Kraków. Mężczyźni klasy europa – pierwszy faworyt – Maksymilian Markow; drugi Wojciech Konstanty, a trzeci Michał Sitko.
Laser radial – zawodników Hornu Kraków pogodził Szymon Pasiut z YC PTTK Beskid zajmując drugie miejsce. Wygrał regaty Wiktor Kreft, a trzecia była Anna Trędowska.
Za tydzień optimiściarze i przesunięte Ok-Dinghy.
Opr JO