W dniach 5-6 września odbyła się trzecia impreza z cyklu Pucharu Polski klasy 505. Tym razem regaty odbyły się na akwenie Zatoki Puckiej, która jest bardzo dobrze znana wszystkim żeglarzom.

Przez dwa dni udało się bardzo sprawnie rozegrać wszystkie siedem zaplanowanych wyścigów. Pierwszego dnia panowały doskonałe, lecz mocno zmienne warunki żeglarskie. Zachodni wiatr o prędkości od 6 do 13 węzłów pozwolił na rozegranie czterech wyścigów. Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie bracia Karol Milewski oraz Bartek Milewski YKP „Stal” Gdynia i to oni byli liderami po pierwszym dniu. Ich przewaga nad drugą załogą wynosiła aż 4 punkty.

Pierwszy dzień był dla nas bardzo udany. Udało nam się pływać konsekwentnie, co zaowocowało zakończeniem wszystkich czterech wyścigów w czołówce. Reszta załóg pływała bardzo nierówno co można zauważyć po wynikach. Jesteśmy zadowoleni z prędkości łódki jak i decyzji taktycznych jakie podejmowaliśmy razem z bratem. mówi Karol Milewski.

Drugiego dnia nad zatoką Pucka pojawiło się o wiele więcej chmur, które spowodowały, że decydujący dzień był o wiele bardziej wietrzny. Wiatr w szkwałach dochodził nawet do 18 węzłów. Pozwoliło to na szybkie i efektowne pływanie w ślizgu, zwłaszcza na kursach z wiatrem. W tych warunkach najlepiej radziła sobie warszawska załoga Mateusza Jury oraz Bartosza Chroła i to oni po wygraniu wszystkich trzech wyścigów wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali regaty.

Bardzo cieszymy się z wygranej. Dzisiejszy dzień był dla nas idealny, gdyż czujemy się bardzo silni w warunkach mocno wiatrowych. Schodząc na wodę wiedzieliśmy że mamy dużą stratę do pierwszego miejsca, jednak wszystko ułożyło się po naszej myśli – podsumował Bartek Chroł.

Oficjalne wyniki:

Pierwsze miejsce: Mateusz Jura/Bartosz Chroł – AZS SGH Warszawa

Drugie miejsce: Karol Milewski/Bartosz Milewski – YKP „Stal” Gdynia

Trzecie miejsce: Tomasz Brzozowski/Paweł Choroba – KŻ Horn Kraków

Regaty w Pucku były przedostatnią imprezą Pucharu Polski Klasy 505 w roku 2020. 26-27 września odbędą się regaty zakończenia sezonu w Gdyni, po których zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Polski.