Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist i Laser 2019 – najbardziej optymistyczne regaty w Krakowie!
W miniony weekend do Krakowa zjechali najlepsi zawodnicy klasy Laser – by przez trzy dni ścigać się o medale w Meczowych Mistrzostwach 2019.
Klasa laser radial – mężczyźni:
1. Przemysław Machowski – MOS-2 Warszawa
2. Łukasz Machowski – MOS-2 Warszawa
3. Filip Rajchert – MOS-2 Warszawa
4. Kamil Lenczowski – Horn Kraków
5. Wiktor Kreft – Horn Kraków
6. Piotr Kubica – Horn Kraków
Klasa laser radial – kobiety:
1. Dominika Raszka MKS-2 Warszawa
2. Anna Trędowska – Horn Kraków
3. Alicja Spruch – MKS-2 Warszawa
4. Julia Szymczak – MKS-2 Warszawa
Klasa laser 4,7
1. Leon Gniadek – Horn Kraków
2. Tymoteusz Mika – Horn Kraków
3. Konrad Ciernia – Horn Kraków
4. Andrzej Pochopień – Horn Kraków
Meczowa formuła zawodów znakomicie sprawdziła się na krakowskich wodach zalewu Bagry Wielkie. Zmagania jeden na jeden można było obserwować z bliska, z brzegu bezpośrednio i łatwo wywnioskować, nawet niezbyt wprawionym żeglarsko okiem, kto jest z przodu, a kto musi atakować, by wygrać. Rozegrano 72 mecze przez trzy dni.
To było drugie w tym sezonie wydarzenie meczowe, dwa tygodnie wcześniej gościliśmy najlepszych w Polsce żeglarzy w klasie Optimist. Wygrał wtedy wśród chłopców przedstawiciel gospodarzy – Kacper Bąk; wśród dziewcząt złoto powędrowało do Pauliny Rutkowskiej z YKP Gdynia, a brąz Kasi Wajdowskiej pozostał w Hornie Kraków.
Ceremonia dekoracji zwycięzców laserowych odbyła się w niedzielę po rozegraniu małego i dużego finału.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, wszystkim kibicującym za wspaniały doping a Organizatorom i Partnerom zawodów dziękujemy za udział w ceremonii dekoracji oraz okazane nam wsparcie.
Zorganizowanie takich imprez wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Zarządu Infrastruktury Sportowej, Gospodarzowi Wydarzenia – Miasto Kraków, którzy zaangażowali się w pomoc i obsługę regat.
Całe rozgrywki są możliwe dzięki współpracy Magistratu jako Miasta Gospodarza zawodów; Zarządu Infrastruktury Sportowej; City sp. z o.o.; Bryksy sp. z o.o. Viessmann; Wawel SA; PSKO; PSKL z pomocą medialną żeglarski.info i RMF Maxx pod bacznym okiem Polskiego Związku Żeglarskiego. Do zobaczenia za rok.