Relacja z Wielkiego Finału POLSAILING DAY 2023 na Hornie

W sobotę, 2 września nad Zalewem Bagry Wielkie w Krakowie, w siedzibie Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, odbył się Wielki Finał POLSAILING DAY 2023, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PGE POLSAILING.

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE POLSAILING jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami sportowymi oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.
W tym roku, w ramach Programu POLSAILING, dzieci i młodzież uczyły się podstaw żeglarstwa na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu. Zajęcia na wodzie uzupełnione były aktywnościami na lądzie, takimi jak: warsztaty o tematyce związanej z wodą, gry i zabawy terenowe.
Wielki finał regionalny POLSAILING DAY, który odbył się w sobotę, 2 września, na przystani przy Zalewie Bagry Wielkie był ukoronowaniem i podsumowaniem projektu POLSAILING 2023. Dla uczestników programu przygotowano szereg atrakcji: odbyły się m.in. regaty dla dzieci, nie zabrakło gier, zabaw i konkursów z nagrodami dla całej rodziny. Zwycięzcy regat otrzymali medale i dyplomy, a każdy z uczestników Programu pamiątkowy dyplom.
Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Żeglarski.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Grupa PGE.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Wirtualna Polska, Portal informacyjny Żeglarski info.

Wszystkim młodym uczestnikom i ich rodzinom dziękujemy za tak liczny udział w projekcie, ogromne zaangażowanie i współpracę.