Klub Żeglarski Horn Kraków serdecznie zaprasza wszystkich miłośników żeglarstwa na zimowe spotkania doszkalające. Proponujemy Wam cykl warsztatów poruszających między innymi tematy z zakresu organizacji i prowadzenia rejsu, a także sposoby przygotowania się na mogące spotkać żeglarzy zjawiska meteorologiczne. Na warsztatach poruszone zostaną również tematy związane z żeglarstwem morskim, o tym jak najlepiej dostosować rejs do własnych potrzeb tak, aby spędzony czas pod żaglami był idealną formą wypoczynku i przygody.

Zimowa Akademia Żeglarstwa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę żeglarską, mają aspiracje do prowadzenia rejsów, a także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z żeglarstwem i poszukują swojego miejsca w świecie pod żaglami. Nie przegapcie szansy na naukę połączoną ze świetną zabawą. Wykorzystajcie w pełni zimowy czas na poszerzanie swojej wiedzy i przygotowanie się razem z nami na kolejny sezon!

Uczestnictwo w spotkaniach jest BEZPŁATNE 🙂

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

  • 3 marca 2022, godzina 1800
  • 10 marca, godzina 1800
  • 17 marca, godzina 1800
  • 24 marca, godzina 1800

SPOTKANIE I. 3 marca 2022, godzina 1800

TEMAT: Szczur lądowy na pokładzie, czyli gdzie popłynąć na pierwszy rejs.

Prowadzący: Kamil Majerczyk

Miejsce: Klub Żeglarski HORN Kraków, ul. Kozia 22 Kraków

Opis:

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy wakacje na jachcie są dla Ciebie, pragniesz przeżyć przygodę życia i poczuć zastrzyk adrenaliny lub preferujesz rejs w cieplejszych, bardziej egzotycznych rejonach relaksując się jak w pięciogwiazdkowym hotelu? Gwarantuje, że czasu na jachcie będzie na tyle dużo, że na pewno poczujesz klimat żeglarskiego życia na pokładzie, ale czy wiesz, czego możesz spodziewać się na takim rejsie?

Jak odpowiednio się przygotować, by odpocząć na swój wymarzony sposób i po powrocie wspominać rejs przez kolejne tygodnie?

Spotkanie dla tych, którzy oczekują maksimum komfortu, relaksu i bezpieczeństwa, a także dla tych, którzy chcą przeżyć niesamowitą żeglarską przygodę, poczuć adrenalinę, podnieść umiejętności żeglarskie, zdobyć staż morski oraz wrócić i stać się gawędziarzem morskich przygód.

Zapraszam Was na dyskusję o pływaniu po różnych zakątkach świata, od Karaibów aż po Spitsbergen, rejsach o charakterystyce turystycznej, stażowo-szkoleniowej i ekspedycyjnej. Poruszymy kwestie przygotowania, oczekiwań i realiów na takich rejsach oraz na co bądźmy uważni przy wyborze rejsu.

Na początku żeglarskiej przygody, wybór rejsu zawsze przysparza kłopotu. Podpowiem Wam jak dobrać wyjazd do oczekiwań oraz jak spędzić fantastyczny czas na pierwszym rejsie morskim.

SPOTKANIE II. 10 marca 2022, godzina 1800

TEMAT: Wyruszam w rejs. Czyli rzecz o tym, jak zorganizować rejs od A do Z.

Prowadzący: Piotr Dumanowski

Miejsce: Klub Żeglarski HORN Kraków, ul. Kozia 22 Kraków

Opis:

Gdyby tak ktoś przyszedł i powiedział: Poprowadź pierwszy raz jacht. Co odpowiesz? Odpowiedź powinna być twierdząca. Ale… Jak to zrobić? Skąd wziąć jacht? Jak duży? Na ile osób? Jak dobrać załogę? Jaką trasę wytyczyć? To tylko kilka pytań nasuwających się, kiedy przychodzi moment podjęcia decyzji.  Warsztaty te mają za zadanie znalezienie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Niezbędna wiedza i wskazówki zdobywane latami, dzięki którym bezpiecznie i odpowiedzialnie będziecie mogli wcielić się w rolę skippera i poprowadzić swój pierwszy rejs.

SPOTKANIE III. 17 marca 2022, godzina 1800

TEMAT: Nie daj się zaskoczyć, czyli spotkanie z żywiołem.

Prowadzący: Katarzyna Kowalska

Miejsce: Klub Żeglarski HORN Kraków, ul. Kozia 22 Kraków

Opis:

Żeglując nie możemy pozwolić sobie na to, że pogoda nas zaskoczy. Meteorologiczne zjawiska zagrażające bezpieczeństwu żeglugi często są poprzedzane różnymi znakami pogodowymi. Warsztaty prowadzone przez Katarzynę dotyczą niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poznacie ciekawe przykłady tych zjawisk oraz wskazówki, jak zachować się w kryzysowych sytuacjach.

SPOTKANIE IV. 24 marca 2022, godzina 1800

TEMAT: Przenieś żeglarstwo na wyższy poziom – Regaty morskie amatorów.

Prowadzący: Piotr Kubica

Miejsce: Klub Żeglarski HORN Kraków, ul. Kozia 22 Kraków

Opis:

Znudziło cię pływanie turystyczne? A może jesteś gotowy przeżyć prawdziwą morską przygodę?

Przyjdź na spotkanie podczas, którego dowiesz się,  jak przygotować siebie oraz załogę na Wasze wielkie morskie wyzwanie. Porozmawiamy o problemach, które możecie napotkać na swojej drodze. Dowiesz się, jak dobrać jacht w odpowiednio do akwenu, na jakim będziesz pływał. Podzielę się z tobą prostą taktyką żeglarską, która sprawia, że ten sport staje się jeszcze prostszy i ciekawszy. Poznasz nowe komendy – pozwolą one twojej załodze precyzyjnie porozumiewać się na jachcie oraz  odpowiednio reagować na zmienne warunki.

Co ważniejsze, nie znajdziesz tego w żadnej książce.

Metodologia również nam nie straszna, dużo zależy od warunków pogodowych oraz tego,  jak na nie zareagujesz. Dowiesz się skąd brać informacje o pogodzie, jaka może cię spotkać. Razem przeanalizujemy nagrania z sytuacji, które przeżyli nasi kursanci i instruktorzy, gdy pogoda odgrywała kluczową rolę w przebieg wyścigu. Wszystko po to, abyś mógł stanąć do równej rywalizacji niezależnie od tego, czy są to twoje pierwsze regaty.

A więc zapytam jeszcze raz- Jesteś gotowy przeżyć prawdziwą morską przygodę?