Zielone szkoły

Zapraszamy do naszego środka i na przystań HORN nauczycieli i uczniów poszukujących ciekawych miejsc na organizację zielonych szkół? Od kilku lat goszczą u nas regularnie uczniowie szkół z całej Polski. Podczas pobytu poznają oni tajniki żeglowania oraz poznają atrakcje Krakowa i okolic. Jest również wiele czasu na naukę przez zabawę i poznawanie nowych, ciekawych miejsc, takich jak choćby studio TVN. Program każdej zielonej szkoły ustalany jest indywidualnie i dostosowywany do potrzeb uczniów.

Co nas wyróżnia i dlaczego warto do nas przyjechać?

Nasz Ośrodek działający przy Klubie Żeglarskim HORN Kraków jest atrakcyjnie położony nad Zalewem Bagry Wielkie w Krakowie. Naszym podstawowym celem jest promowanie i uczenie żeglarstwa regatowego, wspieranie i upowszechnianie sportu oraz wychowywanie przez sport i kulturę fizyczną. Dlatego też naszą specjalnością są zielone szkoły o profilu sportowym. A zatem poza zwiedzaniem zabytków i turystycznych atrakcji Krakowa stwarzamy możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Żeglarstwo jest jedną z najbardziej elitarnych dyscyplin sportowych, dla wielu osób jest prawdziwą pasją i sposobem na życie, a młodych ludzi uczy dyscypliny, odpowiedzialności i pomaga budować własną tożsamość.

Zapewniamy miejsca noclegowe, salę szkoleniową do prowadzenia zajęć lekcyjnych, całodzienne wyżywienie, salkę gimnastyczną, siłownię, wsparcie w zorganizowaniu atrakcyjnego programu pobytu obejmującego m.in. zwiedzanie Krakowa, wyjście do teatru lub kina, czy całodzienną wycieczkę w wybrane miejsce poza Krakowem (Zakopane, Wieliczka, park rozrywki Dinozatorland k/Wadowic i wiele innych).
Przede wszystkim w sezonie wiosennym i jesiennym oferujemy:

  • zajęcia żeglarskie na łódkach (nawet dla zupełnie początkujących) pod okiem profesjonalnych i doświadczonych w pracy z dziećmi trenerów i instruktorów,
  • zajęcia na kajakach, rowerach wodnych,
  • zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe bieganie, nordic walking, ćwiczenia fizyczne, zawody sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W sezonie zimowym organizujemy:

  • zajęcia sportowe na lodowisku, pływalni krytej, a także na świeżym powietrzu,
  • wyjazdy narciarskie z możliwością nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla początkujących.

Brzmi interesująco?

Na życzenie przygotujemy szczegółowy program zielonej szkoły wraz z kalkulacją cenową