Teoria Żeglowania Smoka Żagiełło

Teoria Żeglowania Smoka Żagiełło 2021

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat do udziału w niezwykłej przygodzie! Żeglarstwo jest naszą pasją – i tym właśnie chcemy się dzielić. To pasja, która wiąże się nie tylko z techniką pływania, to sport, który daje niezwykłe poczucie siły, wartości, uczy podejmowania decyzji i samodzielności, a przy okazji sprawia wiele radości. I stąd wziął się pomysł Krakowskiej Akademii Optymista!

Krakowska Akademia Optymista to projekt, który powstał dla dzieci, które jeszcze nie miały styczności z żeglarstwem, albo dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Pozwala na poznanie go poprzez dedykowane dzieciom lekcje online. Podczas oglądania krótkich filmów można będzie posłuchać na czym polega pływanie na łódkach klasy Optimist. Zdradzimy też tajniki działania jachtu, opowiemy o tym jak powstaje wiatr oraz pokażemy, jak robić prawdziwe żeglarskie węzły.

>>LINK do zapisu na kurs online: Teoria Żeglowania Smoka Żagiełło

ZAJĘCIA ONLINE

Zajęcia przygotowawcze z zakresu podstawowych pojęć żeglarskich, budowy łódki, zasad działania wiatru i pływania pozwalają na maksymalne wykorzystanie czasu na obozie i poświeceniu go wyłącznie na pływanie. Dodatkowo spotkania live z trenerem pomoże rozwiać wątpliwości, zadać pytania, a takę posłuchać fascynujących żeglarskich historii!

Zajęcia są także elementem szkolenia przygotowawczego uczestników:

  • Szkółki Żeglarskiej Smoka Żagiełło, która jest intensywnym kursem dla dzieci, prowadzonym w Klubie Żeglarskim HORN Kraków, w miesiącach maj, czerwiec oraz wrzesień, październik.

>>WIĘCEJ o SZKÓŁCE

  • Obozów żeglarskich. Tygodniowe turnusy z intensywnym kursem początkowym dla małych żeglarzy w połączeniu z zabawą i aktywnym letnim wypoczynkiem pełnym zabawy.

>>WIĘCEJ o OBOZACH

TERMINY LEKCJI I SPOTKAŃ ONLINE

TEMATY LEKCJI ONLINE
Budowa łódki
Wiatr
Pierwszy krok na wodzie
Płyniemy!
Wywrotka – co robić?
Halsówka
Z wiatrem
Bezpieczeństwo
Przepisy i ekologia

 

ZAPISY

Bezpłatne zapisy prowadzimy poprzez >>PLATFORMĘ E-LEARNINGOWĄ.