Żeglarstwo łączy pokolenia!

Niezależnie od wieku, stażu żeglarskiego, wzrostu, wagi, koloru włosów i mnóstwa innych rzeczy, które nas różnią – w dniu 1 czerwca wszyscy jesteśmy dziećmi. Trochę starszymi i trochę młodszymi, ale jedno co na pewno połączyło w tym dniu seniorów i dzieci z Klubu Żeglarskiego Horn Kraków to wspólny spływ Wisłą!

W ten szczególny dzień KŻ HORN Kraków zorganizował wspólny spływ Wisłą, który rozpoczął się rano w Tyńcu, a skończył na przystani Yacht Klubu Polski w Mogile. Wydarzenie trwało cały dzień, a o 13.00 uczestnicy zatrzymali się na wysokości Wawelu na przerwę, zajadając pizzę od Tawerny Horn – dostarczoną motorówką!

Z pięknego Tyńca, spod Klasztoru Benedyktynów uczestnicy pokonali długą trasę. Po drodze pokonaliśmy Śluzę Kościuszko, Most Zwierzyniecki, Most Dębnicki, Most Grunwaldzki, Most Piłsudskiego, Kładkę Bernatka, Most Powstańców Śląskich, Most Kolejowy, Most Kotlarski, Śluzę Dąbie, a ostatnim mijanym mostem na trasie był Most Wanda.

Flota obejmowała trzy jachty klasy Omega, na których płynęli seniorzy oraz ok. 20 jachtów klasy Optimist, na których dzieci pokonały część trasy. Całość wyglądała widowiskowo, warto było na chwilę przystanąć i zobaczyć tyle żagli (dużych i małych) na Wiśle. Dziękujemy wszystkim machającym nam serdecznie z mostów i brzegów!

Dziękujemy uczestnikom oraz składamy ogromne podziękowania dla rodziców – za wielki wkład, pracę i udział w organizacji tego dnia 💙

>>ZOBACZ w galerii zdjęć